Cacaine Bob Energy.

Kakaové boby slouží k okamžitému nabuzení, zejména díky theobrominu, kofeinu a hořčíku. Ideální do kapsy, auta či do kabelky. Theobromin Budič.
Do auta, tašky či kabelky. Přírodní energie. Kofein, theobromin, hořčík.
Prodejní cena29,10 Kč
Popis

Kakao má mnoho potenciálních příznivých zdravotních vlastností.

1. Kakao má vysoký obsah antioxidantů. Cacao obsahuje vyšší množství antioxidantů než zelený čaj, červené víno, borůvky a bobule goji. Antioxidanty jsou důležité pro prevenci mnoha forem onemocnění životního stylu, včetně různých druhů rakoviny, srdečních onemocnění a diabetu. Pro měření antioxidační kapacity potravy je uvedeno skóre kyslíkové radikální absorpční kapacity (ORAC). Surový kakaový prášek nahoře seznam jako jeden z nejvyšších antioxidant-bohaté potraviny (zdroj).

2. Kakao může snížit účinky deprese. Není divu, že se dostaneme na čokoládu, když se cítíme dolů? Cacao obsahuje chemickou vlastnost zvanou anandamid, která má snížit účinky deprese (zdroje).

3. Kakao má přirozeně nízký obsah cukru. Je jasné, že tady nemluvíme o zpracované čokoládě. Čisté kakaové boby mají přirozeně nízký obsah cukru. Dále obsahuje velké množství esenciálních mastných kyselin, což z něj činí skvělou svačinu s nízkým obsahem sacharidů!

4. Kakao má vysoký obsah vlákniny a železa. 1-unce porce kakaových bobů obsahuje asi 20% doporučeného denního příjmu železa a 36% vašich požadavků na vlákninu.

5. Kakao může snížit krevní tlak a riziko kardiovaskulárních onemocnění. Cacao obsahuje vysoké množství polyfenolů. Studie ukázaly, že polyfenoly mohou pomoci snížit oxidační stres a inzulínovou rezistenci. To jsou oba důležité faktory pro potenciální snížení rizika krevního tlaku a srdečních onemocnění (zdroj).

6. Kakao vám může pomoci zhubnout! Výzkum naznačuje, že kakao může pomoci při hubnutí zlepšením biochemie mitochondrií a zvýšením příjmu svalové glukózy (zdroje).

7. Kakao může snížit kortizol a zánět. Cacao obsahuje specifický flavanol nazývaný epikatechin, který byl přisuzován protizánětlivé a antioxidační účinnosti kakaa (zdroj). Kortizol je tělesný stresový hormon. To je to, co produkuje bojovou nebo letovou odezvu, když se cítíme strašně, stresovaní nebo v nebezpečí. Bohužel, příliš mnoho kortizolu plovoucího kolem těla také vede k zánětu. Sáhl jste někdy po čokoládě, když se cítíte stresovaní? Teď už víš proč!

8. Cacao obsahuje širokou škálu mikroživin. Mikronutrienty jsou životně důležité pro vaše zdraví a pomáhají podporovat zdravé kosti, vlasy, kůži a nehty. Kakao je bohaté na množství mikroživin. Mezi ně patří hořčík, chrom, měď, zinek a vápník. Cacao může udělat skvělý doplněk k vaší stravě. 

 

A diagram featuring 4 skeletal chemical formulas. Top (caffeine) relates to similar compounds paraxanthine, theobromine and theophylline.

Kontakt

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tel. ČR +420 777071604 

WhatsApp +420 777071604